Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Okazuje się, że większość osób, które decydują się na samodzielne wykończenie, niewłaściwie planuje swój budżet. Niedoszacowanie wynosi średnio 30% i najczęściej skutkuje znacznymi opóźnieniami lub zakupem materiałów z niższej półki. Można tego uniknąć, decydując się na pomoc eksperta. Projekt zamknie się w określonej sumie i spełni wszelkie oczekiwania inwestora. 

Częsty scenariusz

Na zakupy wybieramy się bez odpowiedniego rozeznania czy listy zakupów, z umownie określonym budżetem. Chodzimy od salonu do salonu, kupujemy to, co się nam podoba. Początkowo jesteśmy zachwyceni, nasze cztery ściany powoli nabierają charakteru. Dopiero po dokładnym podliczeniu okazuje się, że wydaliśmy na jedno pomieszczenie więcej niż zakładaliśmy, a przecież jeszcze tyle przed nami… Wtedy zaczyna się cięcie kosztów, poszukiwanie przecen, zamienników. Przestajemy przywiązywać wagę do jakości materiałów. Decydujemy się nie na to, co naprawdę się nam podoba, a na rzeczy, na które nas stać. I taki też staje się nasz dom — przestaje być wymarzony, zamiast tego wypełniany jest przypadkowymi meblami i akcesoriami. 

Profesjonalne projektowanie wnętrz

Od czego zaczynamy? Projektant uważnie wsłuchuje się w oczekiwania klienta, dotyczące finansów, przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń, ich funkcjonalności i kolorystyki. Według tych wytycznych tworzy projekt. Dzięki temu możesz zapomnieć o niedoszacowaniu lub dodatkowych kosztach. Nie musisz się również martwić, że meble okażą się niepraktyczne, a panele czy płytki szybko stracą blask. Priorytetem projektanta jest dobór wysokiej materiałów. Wybierając produkt, bierze pod uwagę przynajmniej trzy aspekty: solidne wykonanie, wytrzymałość oraz design.

Skorzystanie z usług projektanta to gwarancja odpowiedniego zaplanowania budżetu, zastosowania najwyższej jakości materiałów oraz pewność, że wnętrza będą w pełni funkcjonalne, dlatego zamiast działać na własną rękę i ryzykować, pozwól się wyręczyć.